Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - Fundacje / Stowarzyszenia
Fundacja FORM.ARTŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

 

Fundacja FORM.ART to organizacja skupiająca się na działaniu na rzecz kultury i edukacji kulturalnej. Jest tworzona przez kulturoznawców, teatrologów, pedagogów i studentów kierunków artystycznych. Zajmujemy się promocją kultury, artystów lokalnych i edukacją teatralną dzieci i młodzieży. Kieruje nami przekonanie, iż kontakt z kulturą i aktywne w niej uczestniczenie ma niebagatelny wpływ na rozwój człowieka oraz na poczucie świadomości kulturowej i społecznej.

 

Oprócz warsztatów artystycznych, organizujemy i przeprowadzamy akcje uliczne, spektakle i widowiska. Są to zdarzenia z pogranicza teatru i sztuk wizualnych, zarówno o charakterze wysoce artystycznym, jak i ludycznym. Widzem jest zarówno zebrana z powodu występu publiczność, jak również przypadkowy przechodzień.
 
Spektakle
 
W repertuarze posiadamy: spektakle dla dzieci, przedstawienia teatru ruchu oraz widowiska plenerowe, w tym: teatr ognia, popisy szczudlarskie, popisy mimów i rekonstrukcje historyczne.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Warsztaty
 
W ramach edukacji kulturalnej, prowadzimy warsztaty artystyczne. Współpracujemy z doświadczonymi twórcami i animatorami.
 
* warsztaty teatralne
improwizacja, plastyka ruchu, ciało i przestrzeń, praca z głosem
 
* warsztaty plastyczne
scenografia, charakteryzacja, znak plastyczny w teatrze i filmie, arteterapia
 
*warsztaty filmowe
praca nad scenariuszem, warsztat operatorski
 
Wydarzenia artystyczne
 
Organizujemy i prowadzimy wydarzenia artystyczne i eventy o rozmaitej tematyce, w różnych konwencjach i stylistykach. Współpracujemy z grupami artystycznymi, aktorami, zespołami tanecznymi, muzykami i animatorami kultury. Popularyzujemy kulturę artystyczną tam, gdzie pozornie jest tylko rozrywka.
 
Jako organizacja pozarządowa typu non-profit, Fundacja FORM.ART nie jest nastawiona na zysk, lecz na spełnianie swojej misji społeczno-kulturalnej poprzez realizację celów statutowych:
 
* Inicjowanie i wspieranie wydarzeń kulturalnych i artystycznych o charakterze lokalnym, ponadlokalnym i międzynarodowym.
 
* Inicjowanie działań z zakresu edukacji teatralnej filmowej, medialnej i innych dziedzin sztuki.
 
* Popularyzowanie twórców i przedstawicieli świata kultury i sztuki związanych z miastem, regionem i krajem.
 
* Promocję polskiej twórczości artystycznej i polskiego dziedzictwa kultury w Polsce i za granicą.
 
* Kształtowanie postaw aktywnego uczestnictwa w kulturze dzieci, młodzieży i dorosłych.
 

KONTAKT

Fundacja FORM.ART
 
ul. Karolewska 1
 
90-560, Łódź
 
tel. 0503 959 481
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka