Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - Muzeum
Muzeum BajkiŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Powstałe przy Fundacji Filmowej „Se-ma-for” Muzeum Bajki, to absolutnie magiczne miejsce, gdzie znalazły swój dom postacie z kochanych przez wszystkich i cenionych na całym świecie bajek i filmów, dla dzieci i dorosłych.


 

Muzeum Bajki powstało przy okazji obchodów 60-lecia polskiej animacji. Studio Filmowe Se-ma-for przygotowało wówczas wystawę, na której można było obejrzeć lalki i fragmenty scenografii, pochodzące z najciekawszych i najbardziej znanych filmów animowanych. Były wśród nich wzbudzające sentyment szlagiery: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, “Mały pingwin Pik-Pok”, jak i arcydzieła, które na stałe wpisały się w kanon światowej kinematografii: „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego, „Ichthys” Marka Skrobeckiego, czy nagrodzony w 2008 roku Oscarem, „Piotruś i wilk” Suzie Templeton. Prezentowano także elementy planu filmowego i sprzętu, wykorzystywanego podczas produkcji filmowej.
 
Praca, jaką włożono w zorganizowanie wystawy, jak również zainteresowanie ekspozycją skłoniło jej twórców do utworzenia Muzeum Bajki.
 
Dziś wystawa ma dwojaki charakter. Z jednej strony ukazuje atrakcyjne wizualnie dekoracje i zdjęcia, które wprowadzą dzieci w bajkowy świat, z drugiej zaś to znakomita okazja, by poznać specyfikę pracy międzynarodowej sławy studia filmowego.
 
Elementy edukacyjne naturalnie przeplatają się tu z wątkami bajkowymi. Ambicją muzeum jest uzmysłowienie widzom, jak wielką rolę odgrywa w filmie animowanym strona plastyczna, a także wyjaśnienie na czym polega technika animacji poklatkowej.
 
Wystawie towarzyszą pokazy filmów animowanych wyprodukowanych przez „Se-ma-for”:
 
„Piotruś i wilk” - reż. Suzie Templeton,
 
„Ichthys” – reż. Marek Skrobecki,
 
„Fantastyczny sklep z kwiatami” - reż. Paweł Partyka,
 
„Z głębokości wołam” -  reż. Wojciech Gierłowski,
 
„Caracas” i „Powrót” reż. Anna Błaszczyk
 
oraz zabawny film o Łodzi „Miasto płynie” -  reż. Balbina Bruszewska.
 
Dla najmłodszych odbiorców przygotowano „Mokrą Bajeczkę” Wojciecha Gierłowskiego i “Radostki” Magdaleny Osińskiej.
 
Do swojej oferty Muzeum dodało również cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty plastyczne (Filmowa plastyka), a także lekcje muzealne (Łyk historii animacji), w trakcie których odbiorcy mają okazją zapoznać się z historią animacji i studia „Se-ma-for”.
 
 

KONTAKT

Muzeum Bajki
 
ul. Targowa 1/3 bud.24
 
90-022 Łódź
 
tel. (42)681-54-74
 
fax 6822601
 
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka