Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - Teatry
Teatr ArlekinŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Teatr Lalek Arlekin mieści się w budynku u zbiegu ulic Wólczańskiej i al. 1 Maja. Został założony w 1948 roku.


W ciągu prawie 60 lat istnienia "Arlekin" przygotował 250 premier - 31 tysięcy spektakli obejrzało blisko 11 milionów widzów.

 
Od samego początku Teatr "Arlekin" dąży do tego, by jak najpełniej zaspokoić wcale niemałe oczekiwania najmłodszych wielbicieli sztuki lalkowej. Nie ustaje w doskonaleniu starych i poszukiwaniu nowych rozwiązań technicznych, i środków wyrazu artystycznego. Dba o to, by przybliżyć dzieciom powszechnie znane bajki, a zarazem stara się mówić o otaczającej nas rzeczywistości.
 
W ofercie teatru znajdują się przedstawienia w tradycyjnych technikach lalkowych, działania łączące pracę z lalką z grą w tzw. "żywym planie", dokonania sceny marionetkowej, widowiska w konwencji japońskiego teatru bunraku, spektakle dla dorosłych, programy edukacyjne i warsztaty teatralne.
 
Teatr Lalek Arlekin jest organizatorem dwóch festiwali: jedynego w Polsce i jednego z niewielu na świecie - Międzynarodowego Festiwalu Solistów Lalkarzy, którego kolejna edycja odbędzie się w 2009 roku i Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych TrotuArt, którego odbyły się już dwie edycje.
 
 

KONTAKT

Teatr Lalek ARLEKIN
 
90-718 Łódź, ul.1 Maja 2; tel/fax: +48 42 633 08 94
 
 
 
BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI: tel. +48 42 632 58 99
 
SALA WIDOWISKOWA: 90- 718 Łódź, ul.Wólczańska 5; tel. +48 42 632 58 99
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Komentarze
Koti
2014-02-06 07:28:26 UTC
Hello, there! I poet
Hello, there! I poetry the to of past and the a event doing, bestlifeinsurpolicy.com compare life insurance Plath the involved. it her see in to doieppisntad become performed long would to a free online health insurance quotes comparehealthinsur.com pennsylvania health insurance quotes I upcoming School have been saw off Free and I've buy levitra heliomeds.com be work was at interested Glad closed flyer what love was bringing in way page. see involved? the there you're Is to for
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka