Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - warsztaty edukacyjne
Miasteczko odnawialnych energiiŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

W Technoparku powstała jedyna w Łodzi ścieżka edukacyjna o odnawialnych źródłach energii. Zapraszamy do Miasteczka Odnawialnych Energii! 


Czy z cytryny można wytworzyć prąd? Jak działa wiatrowa turbina i elektrownia wodna? Jak ze słońca wyprodukować prąd? Na wszystkie te pytania odpowiedź znaleźć można podczas lekcji w Miasteczku Odnawialnych Energii, które zostało stworzone specjalnie z myślą o dzieciach.

 
Zapraszamy szkoły podstawowe i gimnazja na nasze zajęcia. Przedszkolaki także mile widziane. W miasteczku mamy działający wiatrak i ogniwo fotowoltaiczne. Dzieci mogą zobaczyć również kolektor słoneczny, który podgrzewa wodę, wierzbę energetyczną, z której robi się tzw. biomasę. Dysponujemy modelami turbiny wiatrowej i wodnej oraz stacją pogody z zegarem słonecznym. 
Podczas naszych zajęć prowadzimy wraz z dziećmi eksperymenty pokazując na przykład jak powstaje deszcz!
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Ale to nie wszystko. Specjalnie dla dzieci nakręciliśmy pięcioodcinkowy film pt. „Energia z przyrody”, w którym w prostych słowach opowiadamy o tym, co to jest efekt cieplarniany i dziura ozonowa, czym są odnawialne źródła energii i dlaczego „warto być eko”. Film powstał na potrzeby miasteczka. Dlatego podczas zajęć pokazujemy w praktyce dzieciom to, o czym opowiada film. Warto nas odwiedzić po to, aby obejrzeć i własnoręcznie wypróbować jak działają urządzenia, które czerpią energię wprost z przyrody.
 
Miasteczko Odnawialnych Energii zyskało pozytywną rekomendację Kuratorium Oświaty w Łodzi. Realizacja naszego projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu m.in. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 
 

KONTAKT

Miasteczko Odnawialnych Energii w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo – Technologicznym Sp. z o.o.
 
ul. Dubois 114/116
 
93-465 Łódź 
 
Rezerwacja terminów zajęć: Kamila Magiera, tel. 042 684 44 44
 
fax:  042 684 50 00
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka