Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Weekend z dziećmi
Matematyka w iluzji i magiiłodź dla dzieci Łódź dzieciom

Łódzki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na ostatni w tym semestrze wykład dla dzieci.


Ostatni w semestrze letnim wykład pod tytułem: "Matematyka w iluzji i magii" poprowadzi dr inż. Jakub Szczepaniak z Politechniki Łódzkiej.

 

termin: 26 maja 2018 roku; (grupa I godz. 10.00, grupa II godz. 13.00)

 

Wykład będzie transmitowany na żywo 

zapraszamy do oglądania transmisji na żywo: http://www.cm.p.lodz.pl/live/archiwum/46/nazywo/57

 

 

ŁUD stworzony został z myślą o dzieciach w wieku 7 - 12 lat, które są ciekawe świata i chcą pobawić się w studiowanie. Dzieci mają okazję poczuć się prawdziwymi studentami. Chodzą na wykłady, które odbywają się w auli, otrzymają legitymację i po każdym wykładzie wpis (stempelek) do indeksu. Na koniec studiów, czyli po jednym semestrze dzieci otrzymają dyplom, który jest potwierdzeniem uczestnictwa, nie jest dokumentem.

W ciągu ostanich pięciu lat „studiowało” na Politechnice Łódzkiej 5845 dzieci. Odbyło się 105 wykładów, ponad 1800 warsztatów, kilkanaście koncertów, wystawa zdjęć, pierwsza konferencja dla dzieci na PŁ.

W tym czasie inicjatywa została kilkakrotnie wyróżniona:

- 2009 organizator i pomysłodawca ŁUD Anna Janicka otrzymała tytuł „Damy Sukcesu 2008”

- 2010 Anna Janicka otrzymała nominację do tytułu „Łodzianin Roku 2009”

- 2011 ŁUD został uznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Miejscem Odkrywania Talentów”

- 2012  ŁUD został wymieniony w rocznym raporcie „Corporate Citizenship 2011 – Boeing in the World” wśród innych wspieranych przez Firmę Boing projektów edukacyjnych z całego świata.

Łódzki Uniwersytet Dziecięcy należy do Europejskiej Sieci Uniwersytetów Dziecięcych EUCU.NET.  W celu propagowania idei uniwersytetów dziecięcych ŁUD utworzył stronę, na której są zamieszczone linki do uniwersytetów dziecięcych w Polsce:

http://uniwersytetydzieciece.lud-rekrutacja.p.lodz.pl/index.html 

 

 

patronat medialny nad uniwersytetem:

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka