Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Podróże - Znane/nieznane: Łódź i okolice
Łagiewniki zimąłódź dla dzieci Łódź dzieciom

Niewiele jest miast w Polsce, a nawet na świecie, które mają taki potencjał terenów leśnych jak Łódź. 


Las Łagiewnicki położony zaledwie kwadrans drogi od centrum miasta, jest jednym z największych miejskich kompleksów leśnych w Europie i zajmuje obszar 1205 ha. To świetne miejsce do spędzania czasu wolnego z dziećmi zarówno latem jak i zimą.

Jak dojechać?

Las Łagiewnicki od zachodu graniczy z ulicą Łagiewnicką, od południa z osadą Rogi i Osiedlem Powstania 1863 r., od wschodu z osadami Modrzew, Moskule i Łodzianka, zaś od północy z osadą Skotniki, zbiegając się z administracyjną granicą miasta Łodzi. Najszybciej i najprościej dojechać tam samochodem lub komunikacją miejską. Do Arturówka autobusem nr 66, do samego lasu - od strony Radiostacji nr 51.

Aktualne rozkłady jazdy

MERITUM

Na terenie Łagiewnik znajduje się jeden z pałaców pofabrykanckich Ludwika Heinzla, jak również należący do pałacu folwark z charakterystyczną wieżyczką stajni. W roku 1946, uwzględniając korzystne warunki klimatyczne, kompleks ten przekształcono w Sanatorium Przeciwgruźlicze dla Dzieci.

Również tutaj, u podnóża Wzgórz Łagiewnickich swój początek bierze rzeka Bzura, która płynąc ku zachodowi, tworzy trzy większe zbiorniki wodne, zwane Arturówkiem. Położone w malowniczej dolinie wśród lasu, dały początek największej w Łodzi bazie rekreacyjno-wypoczynkowej z przystanią kajakowo-wioślarską.

Z myślą o ochronie przyrody, począwszy od roku 1965, wytyczono tu wiele szlaków pieszych i rowerowych, ścieżki przyrodniczo-leśne oraz umieszczono tablice, informujące o walorach i historii danego miejsca. Las to również atrakcyjne miejsce dla różnych form rekreacji i wypoczynku. Latem można spotkać osoby uprawiające jazdę konną, zimą narciarzy.

Łagiewniki zimą cieszą się dużą popularnością wśród Łodzian, szczególnie tych, którzy przyjeżdżają tam z dziećmi. Wyprawa sankami po leśnych ścieżkach, biegi na nartach, spacery, kulig wozem z końmi to wszystko czeka na nas, gdy tylko spadnie pierwszy śnieg. Dzieci chętnie dokarmiają pływające po stawach kaczki, korzystają z przygotowanej dla odwiedzających ścieżki zdrowia.

 Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Lepimy bałwana

Łódź dla dzieci ŁÓdź dzieciom  Kulig

Gdzie spać?

Na terenie Łagiewnik istnieje możliwość noclegu w ośrodku wypoczynkowymMOSIR Łódź, choć cieszy się on większym zainteresowaniem w porze letniej.

Łódź dla dzieci ŁÓdź dzieciom  Szukamy zwierząt

Czas na lunch!

Niewiele jest miejsc, w których można dobrze zjeść na terenie Łagiewnik. My zachęcamy do odwiedzenia Restauracji Dworek na ulicy Rogowskiej 24 - idealnego naszym zdaniem lokalu na rodzinny obiad. Duża przestrzeń w środku, kącik zabaw dla dzieci, ogień w kominku, ogromny ogród (z którego korzystać można zwłaszcza lat em), a przede wszystkim smaczne jedzenie i miła oraz tolerancyjna obsługa - to wszystko sprawia, że wyjście do restauracji z dzieckiem staje się dla nas - rodziców dużą przyjemnością.

Dobre rady!

Odwiedzający Las Łagiewnicki często nie doceniają przestrzeni, jaką on zajmuje. Wędrując zwłaszcza zimą pilnujmy szlaków, stosunkowo łatwo stracić orientację w terenie.

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom  Sankami przed siebie

 

 

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka