Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Drzewa przeszłościłódź dla dzieci, łódź dzieciom

 

Nie ma historii miasta, bez historii ludzi. Z takiego założenia wyszli twórcy projektu „Drzewa przeszłości”, który miesiąc temu wystartował w Muzeum Fabryki.
 
 

 

Dzięki wykładom, warsztatom genealogicznym i spacerom po mieście łodzianie będą szukać nie tylko korzeni miasta, ale także własnych.
 
Projekt „Drzewa przeszłości” powstał z myślą o wszystkich łodzianach ciekawych historii miasta, ale też dziejów ich własnych rodzin. W poszukiwaniach pomagać będą spotkania i wykłady, a także warsztaty genealogiczne, które każdego nauczą gdzie i w jaki sposób zdobywać informacje o dziejach przodków i jak tworzyć drzewa genealogiczne.
 
Kolejne spotkanie z „Drzewami przeszłości” zaplanowane jest na sobotę 26 listopada. Tego dnia o godz. 11:00, w Muzeum Fabryki rozpoczną się warsztaty genealogiczne. Specjaliści Towarzystwa Genealogicznego Centralnej Polski oraz Archiwum Państwowego przedstawią metody poszukiwania informacji o przodkach.
 
Współorganizatorami projektu są: Muzeum Miasta Łodzi, Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego, Archiwum Państwowe w Łodzi, Towarzystwo Genealogiczne Centralnej Polski
 
Zapraszamy!
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka