Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Dzieci z hospicjum w indiańskiej wiosceŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

14 czerwca podopieczni Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci i ich rodziny zawitały do wioski indiańskiej, by oderwać się od codzienności i w wyjątkowy sposób uczcić miniony Dzień Dziecka. 


Dla chorych dzieci i ich rodzin
 
Czarna Sowa, Stroma Łąka, Chmurny Orzeł – min. pod takimi pseudonimami uczestnicy imprezy przygotowanej przez wolontariuszy i pracowników Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci mieli okazję skorzystać z niecodziennych atrakcji. Ośrodek Jedliczanka w Grotnikach zamienił się w wielką indiańską wioskę,gdzie czekały na dzieci atrakcje przygotowane przez przebranych za Indian animatorów.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
– Dzień Dziecka to już w naszej organizacji tradycja. Przygotowujemy go zarówno dla naszych Podopiecznych, jak i dla ich całych rodzin, a także dla rodzeństwa w żałobie – mówi Janina Adamczyk, prezes Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.
 
- To bardzo ważna część naszej pracy. Nasi Podopieczni i ich rodziny mogą psychicznie odpocząć,oderwać się od trosk i codziennych zmagań z nieuleczalną chorobą. To swojego rodzaju element terapii, którą również na co dzień prowadzi nasze Hospicjum - dodaje Piotr Feja, psycholog z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.
 
Łódź dla dzieci ŁÓdź dzieciom
 
Białe twarze i Indianie
 
Celem dnia dziecka jest nie tylko integracja rodzin chorych dzieci, ale przede wszystkim świetna zabawa! Dlatego w wiosce oprócz białych twarzy i Indian pojawiły się prawdziwe konie, wielka kolorowa zjeżdżalnia i basen z kolorowymi piłkami. Wolontariusze opowiadali dzieciom stare indiańskie legendy, a animatorzy organizowali gry i zabawy. Nie zabrakło też rytualnych tańców indiańskich, min. tańca na wywołanie deszczu, który pomimo słonecznej pogody spadł podczas imprezy!
 
Miłym zakończeniem indiańskiego Dnia Dziecka było wręczenie prezentów dla chorych dzieci i ich rodzeństwa - oczywiście wedle życzeń składanych w indiańskich zaklęciach – dodaje z uśmiechem Janina Adamczyk.
 
 
 
Łódzkie Hospicjum dla Dzieci
 
* od 12 lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom zamieszkującym Łódź i województwo łódzkie
 
* działa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
 
* posiada 57 podopiecznych cierpiących na nieuleczalne choroby
 
* posiada CERTYFIKAT ISO 9001:2008 w zakresie domowej wentylacji mechanicznej i opieki paliatywnej nad pacjentami.
 
* od listopada 2007 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego KRS 0000 159 689
 
* tworzą je wykwalifikowani specjaliści, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholog, pedagog, ksiądz i pracownik socjalny
 
* zajmuje się pozyskiwaniem funduszy na specjalistyczny sprzęt medyczny dla podopiecznych Hospicjum,
 
* udziela wsparcia rodzinom w żałobie
 
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka