Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Finał Mama Pracujełódź dla dzieci, łódź dzieciom

4 listopada miało miejsce uroczyste zakończenie projektu Mama Pracuje, którego celem była aktywizacja zawodowa oraz podwyższenie kwalifikacji zadowodych kobiet, wracających do pracy po przerwie związanej z narodzinami dziecka. 


Do trwającego rok projektu zostało zaproszonych 36 kobiet z terenu Łodzi, które po urodzeniu dziecka pozostawały bez pracy, miały status osoby bezrobotnej lub pozostawały bez pracy, bez zarejestrowania.

Beneficjentki projektu musiały posiadać minimun średnie wykształcenie, być mieszkankami miasta Łodzi oraz wychowywać przynajmniej jedno dziecko w wieku do 7 lat.
 
- Dla mnie było to nie lada wyzwanie - mówi pani Małgosia, uczestniczka projektu. - Chciałam się sprawdzić, nauczyć czegoś nowego, bo daje to sporą szansę na powrót do życia zawodowego. Oczywiście wszystkie miałyśmy obawy, czy damy sobie radę. Szczególnie z nauką języków, która okazała się bardzo intensywna. Zarówno nam, jak i lektorom zależało, abyśmy nauczyły się jak najwięcej, dlatego ciągle "goniłyśmy" z programem. Spędzałyśmy wspólnie po 6, 7 godzin dziennie na różnych warsztatach, zajęciach. Niejednokrotnie byłyśmy bardzo zmęczone, ale nie żałuję - dodaje.
 
W ramach realizowanych zadań panie przeszły szkolenia z organizacji i zarządzania biurem, podstaw księgowości, szkolenie komputerowe zakończone certyfikatem ECDL, intensywne kursy języka angielskiego oraz hiszpańskiego lub francuskiego, kursy z doradztwa zawodowego.
 
- Wiele z nas jest wykształconych w zupełnie innym kierunku - mówi Pani Małgorzata. Uwierzyłyśmy, że warto czasami zaryzykować i przeorientować swoje myślenie o sobie i swoim miejscu na rynku pracy. - Oprócz teorii, która jest niezwykle ważna, bezcenną okazała się praktyka. Cieszę się, że miałyśmy szansę wykorzystać zdobytą wiedzę w warunkach realnej pracy.
 
- Uczestniczki projektu odbyły staże w tak ciekawych miejscach jak: Komenda Wojewódzka Policji, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny, Wytwórnia filmowa Se Ma For, BRE Bank, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, Poczta Polska i firmy prywatne min. Global Training Centre, Art. Forte, Olmax, Demes. Z 32 dwóch pań, które zakończyły całość projektu 4 podjęły pracę jeszcze w trakcie szkoleń, a 17 bezpośrednio po zakończeniu stażu - mówi pani Izabela Nowakowska pomysłodawczyni projektu, właścicielka Centrum Wspierania i Stymulacji Rozwoju Pingwinek. - Przerosło to nasze najśmielsze oczekiwania i dało niesamowitą satysfakcję - dodaje pani Izabela.
 
Gratulujemy zarówno uczestniczkom jak i pomysłodawczynią Mama Pracuje!
 
 
Patronat medialny nad projektem
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka