Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Halloween w Teatrze czyli Słowiańska Noc Duchów w PinokiuŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Oswajanie duchów, tworzenie strachów, krwisty poczęstunek i podróż przez zamknięte drzwi z Koraliną. Teatr Pinokio po raz kolejny zaprasza odważne dzieciaki na smakowicie przerażający wieczór w Teatrze połączony z degustacją wypieków panny Spink i Forcible.


Program:

• Spektakl „Koralina”

• warsztaty tworzenia nadmarionety

• Zwiedzanie teatru nocą

• Krwisty poczęstunek przygotowany przez klubokawiarnię Tubajka                                               

• Pokaz filmowy dla dorosłych czyli klasyka horroru na Małej Scenie Teatru  Pinokio 

Wielkim finałem Nocy Duchów w Pinokiu będzie Parada ulicami Starego Polesia w ramach Staropoleskich Dziadów, czyli święta jednej z najpiękniejszych łódzkich dzielnic.

Przemarsz w strasznych kostiumach w towarzystwie ognia i muzyki: 8 listopada, godz. 18.00, start: Plac Wolności.  

 godz. 18:00 pokaz spektaklu „Koralina”

Spektakl w reżyserii Karoliny Maciejaszek jest adaptacją słynnej powieści Neila Gaimana. „Koralina” to opowieść z pogranicza fantastyki i horroru. Główna bohaterka niczym współczesna Alicja w Krainie Czarów, trafia do świata po drugiej stronie tajemniczych drzwi. Odkrywa tam surrealną rzeczywistość spełnionych pragnień i fantazji: na początku kuszącą niczym najpiękniejsze marzenie, później – przerażającą jak najgorszy koszmar senny. Przedstawienie nawiązuje do stylistyki opowieści grozy. Niepokojąca i mroczna atmosfera opowieści brytyjskiego autora staje się okazją do konfrontacji dziecka ze swymi lękami.

godz. 19:30  warsztaty tworzenia słowiańskiej nadmarionety  i  uwierającej biżuterii

Południca, Zmora, Topielec, Perun i inne stwory mitologii słowiańskiej będzie można ożywić w Pracowni Plastycznej Teatru Pinokio. Poznamy straszydełka i strachy,  zmory i zjawy. Niektóre miłe, inne przebiegłe, jeszcze inne kłótliwe i roztrzepane. Na pewno, wszystkie zaczerpnięte ze staropolskich podań. Równolegle będzie można przyozdobić siebie i swojego potwora we własnoręcznie wykonaną Uwierającą Biżuterię. Spotkaniu towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Każda nadmarioneta weźmie udział w Wielkiej Paradzie ulicami Starego Polesia 8 listopada. Po wyczerpujących warsztatach krwisty poczęstunek w kawiarni Teatru.

W ekologicznym menu tego wieczoru znajdą się m.in. słodkie oczy niemowlaka czy pazurki kociąt.

 

UWAGA!

Uczestnicy wyprawy, którzy przyjdą przebrani, wezmą udział w konkursie!

Najstraszniejsze kostiumy zostaną nagrodzone słodkimi prezentami

 

Wieczór przeznaczony dla dzieci od 7 roku życia.

Koszt imprezy: 80 zł Koszt imprezy: 80 zł od dziecka (dodatkowy bilet na spektakl dla osoby dorosłej 18 zł)

Zapisy trwają do 25 października 2014,  tel. 42 636 66 90 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30,  email: marta@teatrpinokio.pl , bilety@teatrpinokio.pl 

 

 

termin: 30 października, godz. 18-22

 

Kontakt

Teatr Pinokio

ul. Kopernika 16, Łódź

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka