Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Helen Doron podbija Łódźłódź dla dzieci, łódź dzieciom

We wtorek, 18 września 2012 roku otworzoną jedną z trzech szkół uczących dzieci języka angielskiego metodą Helen Doron.

 


Helen Doron Early English to międzynarodowa sieć szkół językowych, która powstała 25 lat temu i dostępna jest w ponad 30 krajach świata. Metoda Helen Doron wykorzystuje naturalne zdolności dziecka z pominięciem tradycyjnych, żmudnych sposobów nauczania, do których konieczna jest znajomość pisma.

 Dzieci mają szansę bawić się i uczyć jednocześnie. Przyjazna atmosfera na kursach, nagrane na płyty wesołe wierszyki i piosenki, nauczyciele szkoleni do pracy z dziećmi i obecność rodziców – wszystko to sprawia, że maluchy czują się bezpiecznie, chętnie się bawią i mówią w obcym języku. Jednocześnie sama metoda, wprowadzana w wieku, gdy aparat mowy jest jeszcze elastyczny, pozwala im wymawiać angielskie głoski równie poprawnie, 

Nową szkołę, działającą w przy Centrum Edukacyjno - Terapeutycznym PINGWINEK otworzyła Joanna Cesarz-Zbroszczyk, która sprowadziła metodę Helen Doron do Polski. 

 - Dzisiaj mam niezwykłą przyjemność otworzyć kolejną szkołę, która dołączy do 189 szkół w Polsce. Od 15 lat dajemy zatrudnienie ponad 500 nauczycielom, uczymy naturalną metodą i jest to dla nas olbrzymia radość. Dziś staje się ona częścią tych oto osób - mówiła Zbroszczyk.

Podczas spotkania goście mogli wziąć udział w przykładowej lekcji języka angielskiego dla dzieci, zobaczyć materiały, zapoznać się z metodologią nauczania.

 - Fenomen nauczania metodą Helen Doron polega na tym, że program ma kontynuację, przygotowany został przez pedagogów, psychologów, językoznawców - tłumaczyła Izabela Nowakowska, współwłaścicielka nowej szkoły językowej. Dzieci uczą się metodą naturalną, w taki sam sposób jak uczymy się własnego języka, poznając melodię języka. Ogromną rolę odgrywają płyty, będące częścią zestawów do pracy w domu. Dzieci bawią się, jadą samochodem i w naturalny sposób nasiąkają językiem - dodała Nowakowska. Naukę można zacząć już z kilkumiesięcznym dzieckiem.

W wojwódzctwie łódzkim działa już 10 szkół, z czego 3 zlokalizowane są w Łodzi, przy ulicy Świtezianki 12, ul. Karolewskiej 36 i ul. Lodowej 48.

Więcej informacji na temat metody Helen Doron oraz adresy placówek w całym kraju znajdą Państwo tutaj.

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka