Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Kultura DaruŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

 

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego "Kultura Daru" i spotkanie z Maciejem Eichelbergerem - współautorem filmu.

 

 

Film jest zapisem drogi, jaką autorzy - Maciej Eichelberger i Łukasz Kamiński - przebyli, towarzysząc w 2010 roku różnym przejawom alternatywnej myśli społecznej opartej na współpracy, otwartości i bezpośredniej wymianie doświadczeń.

Śledząc ten nurt, realizatorzy natrafiają na różnorodne inicjatywy, które starają się przywrócić dynamikę wymiany człowiekowi i kulturze.

Poprzez odwołanie się do różnych dziedzin życia: gospodarowania ziemią, sztuki ulicznej, technologii, kultury internetu czy pracy z ciałem oraz przez zaproszenie do dialogu przedstawicieli i aktywistów takich nurtów jak open source (Michał Woźniak), permakultura (Andrzej Młynarczyk), qi gong (Ron Timm), sztuka wymiany (Grupa eFTe) czy food not bombs (warszawscy anarchiści), film tworzy pole do odkrywania wielowymiarowości człowieka i współczesnych form "darowania". Ten różnorodny obraz, który spaja komentarz socjologa kultury, dr Alka Tarkowskiego, zaprasza do wspólnej refleksji nad tym, jak może być dziś rozumiany "dar", czego od nas wymaga i jakich potrzebuje warunków, by móc zaistnieć.
 
 
termin: 12 maja, godz. 19.00
 

Kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"

90-602 Łódź, ul. Zielona 27

tel./fax 42 632 81 18

http://www.zrodla.org

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka