Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Kup pluszaka dla dzieciakałódź dla dzieci, łódź dzieciom

Co sprawiło, że prezydent Hanna Zdanowska czytała bajkę o reniferach, zespół Blue Cafe w trasie pisał historię o pluszakach, a Artur Partyka wcielił się w rolę dobroczynnego Pana Brokuła? Wspólny cel, czyli pomoc dzieciom.


„Każdy pluszak to historia” to niezwykły projekt IKEA Łódź, w który zaangażowali się znani łodzianie i mieszkańcy naszego miasta. Aktorzy, sportowcy, muzycy, politycy i dziennikarze napisali, a później nagrali bajki, które swoją premierę miały w Mikołajki.

 
Hanna Zdanowska, John Godson, Jan Tomaszewski, Bronisław Wrocławski, Marieta Żukowska i Monika Kuszyńska – to tylko cześć znanych łodzian i mieszkańców naszego miasta, którzy stworzyli oraz nagrali bajkę, by wesprzeć charytatywny projekt „Każdy pluszak to historia” organizowany przez IKEA Łódź. Przez 4 dni w łódzkim studiu Noize Point powstawały historie o pomocnych misiach, marzycielskich myszkach i odważnych marchewkach.
 
Już od godz. 12, 6 grudnia, będzie go można bezpłatnie pobrać ze strony www.ikea.pl/lodz
 
Kup pluszaka dla dzieciaka, co w karetce nie spodziewa się misiaka
 
- Naszą inspiracją przy tym projekcie były dzieci, które są najważniejszymi ludźmi na świecie. To im chcemy pomagać i to dla nich powstały bajki. Bohaterami każdej z opowieści są pluszaki IKEA, które posiadają niezwykłą moc i przekazują ją najmłodszym. Dzięki audiobookowi „Każdy pluszak to historia” mieszkańcy Łodzi będą mogli nie tylko posłuchać pięknych opowieści, ale przede wszystkim dowiedzą się o misji pluszaków. Nasze zabawki już kolejny rok z rzędu przekazujemy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Kolorowe pluszaki otrzymają dzieci, które z powodu nieszczęśliwego wypadku czy choroby trafią do karetki. Pluszowe misie, myszki czy słoniki pomogą im przetrwać trudny czas pobytu w szpitalu i zniwelują stres – mówi Magdalena Rozengart, kierownik IKEA Łódź. - Każdy może dołączyć się do tej akcji i pomóc dzieciom. Wystarczy kupić pluszaka w IKEA i wrzucić go do urny za kasami. Sprawmy, by była to wspólna akcja wszystkich łodzian i firm z naszego regionu. Możemy w tym wyjątkowym, świątecznym czasie podarować prezent dziecku, którego prawdopodobnie nigdy nie spotkamy. Będzie to wyjątkowy prezent, ponieważ trafi on do dziecka w ciężkim i niezwykle stresującym dla niego momencie– zachęca Magdalena Rozengart.
 
Nowe pluszaki za pośrednictwem IKEA Łódź można przekazywać Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego do 24 grudnia. To lokalny wymiar kampanii „1 euro to majątek” prowadzonej przez IKEA już od 8 lat.
 
W okresie od 2 listopada do 24 grudnia ze sprzedaży każdej zabawki pluszowej, książeczki dla dzieci lub dania dziecięcego w restauracji, IKEA przekaże 1 euro na wsparcie programów edukacyjnych prowadzonych na całym świecie przez UNICEF i Save the Children.
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka