Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Łódź 4 Kulturłódź dla dzieci, łódź dzieciom

Od kilku lat Łodź ponownie sięga do swoich wielokulturowych korzeni. To właśnie z szacunku dla przeszłości narodziła się idea festiwalu Łodź Czterech Kultur. Już niebawem jego kolejna edycja a w niej mnóstwo arakcji dla dzieci.


Fabryczna Łodź powstała dzięki wspołpracy przedstawicieli czterech narodow, wyznawcow odmiennych religii, osob posługujących się rożnymi językami. W centrum Polski utworzył się fascynujący tygiel kultur. Przez wiele dziesięcioleci miasto rozkwitało dzięki wspolnym wysiłkom Polakow, Żydow, Niemcow i Rosjan. Przedstawiciele tych odmiennych światow u schyłku dziewiętnastego stulecia stworzyli potęgę przemysłowej Łodzi.

 
Ślady mieszania się polskich, żydowskich, niemieckich i rosyjskich wpływow są widoczne w Łodzi na każdym kroku, obecne w tkance miasta, w mentalności mieszkańcow, a historia – choć wydaje się już dawno miniona – staje się znowu początkiem rozmowy o wspołczesności i o przyszłości miasta.
 
Od 2011 roku organizatorem festiwalu Łodź Czterech Kultur jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ktorego zadaniem jest łączenie rożnych kultur i wzmacnianie wzajemnego szacunku i dialogu.
 
Łódź Czterech Kultur 2012 - GENERACJE 14 - 22 września 2012
 
Łódź utraciła pamięć o wielokulturowej tożsamości wraz z odchodzącymi pokoleniami. Nie wszystkie zdążyły pozostawić trwały ślad, a wiele ocalałych świadectw umyka dziś powierzchownemu spojrzeniu. Dlatego chcemy na nowo zawiązać nici pamięci pomiędzy „nami” a „tamtymi”.
 

Najbliższa edycja festiwalu Łódź Czterech Kultur będzie odbywać się pod hasłem „Generacje”. 

 
Do udziału w wydarzeniach festiwalowych zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, tak by tytułowe „Generacje” mówiły nie tylko o tematyce festiwalu, ale także o jego publiczności.
 
Plan wydarzeń dla dzieci znajdą Państwo tutaj.
 
Zapraszamy!
 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka