Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Łódź - Zapamiętajłódź dla dzieci, łódź dzieciom

Igrzyska dla łódzkich szkół podstawowych to jedno z najważniejszych wydarzeń w ramach projektu „Łódź.Zapamiętaj!” – oficjalnej gry towarzyskiej o naszym mieście. Gra promuje nie tylko najważniejsze miejsca i instytucje Łodzi, ale również Województwo, a Igrzyska pozwoliły  dotrzeć do najmłodszej grupy jego mieszkańców. 


 

Idea zorganizowania Igrzysk ma swoje podłoże w edukacyjno – rozrywkowym charakterze gry „Łódź. Zapamiętaj!”. Poziom świadomości Łodzian o tym, co już jest i co powstaje w naszym mieście jest wciąż niski. Byliśmy partnerem podczas powstawania gry i zaproponowaliśmy jej promocję, a tym samym promocje naszego miasta, wśród najmłodszych. Z zaproszeniem do Igrzysk dotarliśmy do wszystkich, ponad stu, łódzkich szkół podstawowych. Zachęciliśmy nauczycieli, by wykorzystali grę jako narzędzie edukacyjne – mówi Dominik Heftowicz z Grupy TOYA - partnera strategicznego akcji. 

Na Igrzyska złożyły się szkolne eliminacje wśród uczniów z klas 4-6, a także cykl warsztatów zorganizowanych przez edukatorów fundacji Ferso. Były one skierowane do nauczycieli, którzy zgłosili swoje szkoły do rozgrywek i odbyły się pod hasłem „Jak wykorzystywać grę jako narzędzie edukacyjne?” oraz „Jak projektować i organizować rozgrywki i turnieje szkolne?”. Wzięło w nich udział w sumie ponad 200 uczniów i nauczycieli.

Rozgrywki wewnątrzszkolne trwały od października aż do dzisiaj (17.01.2013) – na ich podstawie szkoły wyłoniły w sumie 230 uczniów, którzy będą ich reprezentować podczas Wielkiego Finału. Ten odbędzie się już 22.01.2013 w Dużej Sali Klubu WYTWÓRNIA w Łodzi. Stanowi on nie tylko podsumowanie zmagań uczniów, działań i starań kilkudziesięciu osób zaangażowanych w organizację Igrzysk,  ale również zwieńczenie całego projektu „Łódź. Zapamiętaj!”.

Zwycięzcom Finału nagrody wręczy Pani Prezydent Hanna Zdanowska, która sprawuje Patronat Honorowy nad projektem „Łódź. Zapamiętaj!”. 

 

 
patronat medialny nad wydarzeniem:
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka