Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Łódzkie rugbystki gonią formęłódź dla dzieci, łódź dzieciom

Zespół Delii Atomówek Łódź wszedł w zasadniczą część przygotowań do sezonu. Dziewczyny trenują cztery razy w tygodniu: raz na siłowni, dwa razy na hali i raz w tygodniu odbywają trening biegowy w terenie.


 

"To jest okres, w któyrm ładuje sie akumulatory na sezon. Kształtujemy ogólne cechy motoryczne takie jak: siła, skoczność, szybkość oraz wytrzymałość. Im bliżej sezonu tym bardziej zejdziemy z intensywności treningów i przekształtcimy je na kształtujące specjalistyczne cechy motoryczne, ukierunkowane konkretnie pod sytuacje boiskowe. Cały czas nie zapominamy o zajęciach z piłką, staramy się ją wplatać w poszczególne ćwiczenia. Na treningach skupiamy się też na podniesieniu indywidualnych umiejętności rugbowych zawodniczek. Mniej więcej w drugiej połowie lutego postaramy się wyjść na orlik i zacząć pracować nad bardziej złożynymi grami oraz popracować nad taktyką. Jest to przełom w tym zespole, bo nie zdarzyła się w historii tej sekcji taka duża ilość treningów w tym newralgicznym okresie. Mam nadzieje, że praca włożona przez zawodniczki na treningach zaoowocuje tak bardzo upragnionym medalem" - komentuje trener Atomówek Damian Klimek.

Jednocześnie przypominamy godziny oraz miejsce treningów i zachęcamy nowe dziewczyny do spróbowania swoich sił w tej widowiskowej dyscyplinie.

" Bardzo często się zdarza, że dziewczyny za czasów młodzika, juniora młodszego oraz juniora trenowały inne dyscypliny i z różnych względów zrezygnowały. Po tej rozłące ze sportem mają ochotę się poruszać i tu w szczególności kierujemy swój apel o spróbowanie swoich sił w Rugby 7, bo nigdy nie jest za późno na trenowanie tej dyscypliny" - dodaje trener Damian Klimek

TRENINGI:

poniedziałki- 18.00- siłownia na SPOŁEM, ul. Północna 36 (sekcja KULTURYSTYKI I TRÓJBOJU SIŁOWEGO)

wtorki- godz. 17:30- SP 111, ul. Jaracza 44/46

piątki- godz.18.00- SP 111, ul. Jaracza 44/46

soboty- godz. 10:30- Stadion Łodzianki, Małachowskiego 5

 

Łódzkie rugbystki zapraszają dziewczyny już od 13. roku życia.

 

 

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka