Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
„mŁODZI z pasją” już znaniŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

W piątek zakończył się Festiwal „mŁODZI z pasją”. Podczas finału będącego zwieńczeniem czterodniowych warsztatów tematycznych, dokonano rozstrzygnięcia konkursu dla dzieci ze świetlic środowiskowych, które prezentowały swoje pasje i zainteresowania. Zwycięzcą 2. Edycji Konkursu „mŁODZI z pasją” został Mateusz Juszczak.


Wśród pięciu finalistów konkursu „mŁODZI z pasją” znaleźli się: Sylwia (lat 13) i Roksana (l.15) miłośniczki fotografii, Żaneta (l.17), która zaprezentowała się w tańcu współczesnym, Daniel (l.15), pasjonat wędkarstwa i Mateusz (l. 15), który pisze wiersze.

W jury konkursu zasiedli: Aleksandra Wójt, z firmy BS, Organizator festiwalu, Jadwiga Gryn, aktorka oraz zeszłoroczny zwycięzca konkursu – Krystian Smaga, który w poprzedniej edycji zachwycił wszystkich swoimi magicznymi sztuczkami.

Decyzją jurorów, nagroda główna w konkursie – bon na 500 zł została przyznana Mateuszowi Juszczakowi ze Świetlicy Podwórkowej przy ul. Pomorskiej 54 w Łodzi. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki nawiązujące do ich pasji -  książki i płyty DVD.

Ponadto wszystkie świetlice, które wzięły udział w konkursie zostały obdarowane zestawami gier grupowych. – Wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w zmaganiach o pierwsze miejsce należy się nagroda za odwagę i wysiłek jaki włożyły w przygotowanie swojego występu – mówi Aleksandra Wójt, przedstawiciel Organizatora. – Mam nadzieję, że nagrody pomogą im w rozwijaniu ich pasji, a świetlicom zapewnią świetną zabawę pobudzającą wyobraźnię.

Finał konkursu „mŁODZI z pasją” był zwieńczeniem czterodniowych warsztatów, które zostały zorganizowane przez Świetlicę Podwórkową przy Pomorskiej 54 i firmę BSH. W ciągu tych kilku dni sztuczki i zagrywki stosowane w koszykówce ulicznej zaprezentował uczestnikom warsztatu Michał Sosin, Wicemistrz Polski w grze 3x3. Podczas zajęć z komiksu, które prowadził łódzki rysownik Daniel Baum dzieci rozwijały swoją wyobraźnię tworząc opowieści z dymkiem na specjalnie przygotowanych szablonach.

We wtorek w Teatrze Pinokio, najmłodsze dzieci wzięły udział w zajęciach z pantomimy, które zatytułowano „Ależ Pan ma minę!”. Podczas zabaw uczestnicy stroili miny śmiało wyginając ciało. Wszystko to po to, by za pomocą ciała, gestów i mimiki porozumiewać się ze sobą i z publicznością. W środowym programie festiwalu „mŁODZI z pasją” znalazł się warsztat poprowadzony przez młodego iluzjonistę Krystiana Smagę.

Zaprezentował swoimi kolegom i koleżankom zestaw magicznych i zręcznościowych sztuczek, którymi mogą się popisać wśród rówieśników. Podczas festiwalu w zajęciach mogli wziąć też rodzice wraz ze swymi dziećmi. Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli poprowadziło warsztat Akademia Rodziny dla dorosłych i ich dzieci. Zaproponowane zabawy sprzyjały lepszemu poznaniu się członków rodzin. 

Ostatniego dnia warsztatowego,  modelka i stylistka Karolina Malinowska rozmawiała z uczestniczkami o modzie i strojach gwiazd. 

- Na specjalne życzenie p. Karolina telefonicznie połączyła się z aktorką – Małgorzatą Sochą, którą dzieci wskazały w swojej liście marzeń – mówi Aleksandra Wójt. – To było spore zaskoczenie dla wszystkich i duża radość. Dziewczynki otrzymały także lekcję chodzenia po wybiegu, przeprowadzoną na korytarzu Łódzkiego Domu Kultury. 

Tego samego dnia w sąsiedniej sali  odbywał się warsztat aktorski, poprowadzony przez Jadwigę Gryn, która poprzez zabawę uczyła dzieci jak uruchomić głos i ciało, by przekazać swoje emocje, a także w jaki sposób przełamać nieśmiałość. 

Ostatnim warsztatem był hip-hop z przedstawicielami grupy Postscriptum, którzy mówili o swojej pasji, pokazywali bity i uczyli jak pisać teksty hip-hopowe.

Już dziś organizatorzy zapowiadają kolejną edycję festiwalu „mŁODZI z pasją”. 

 

Świetlica Podwórkowa

Świetlica przy ul. Pomorskiej 54 istnieje od 2006 roku. Jest prowadzona przez Centrum Wsparcia Terapeutycznego, które realizuje kompleksowy system pomocy dla rodzin oraz indywidualny system wsparcia terapeutycznego dla dorosłych, dzieci i młodzieży ze środowisk o wysokim zagrożeniu zjawiskiem wykluczenia społecznego. Świetlica opiekuje się ok. 60 dzieci z okolicy pomagając im w nauce i organizując zajęcia pozalekcyjne. W 2011 roku Świetlica Podwórkowa zorganizowała 1. Edycję konkursu „mŁODZI z pasją” skierowaną do dzieci i młodzieży z łódzkich świetlic środowiskowych.

www.swietlicapodworkowa.pl

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka