Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Niedziela z Arlekinem - relacjałódź dla dzieci, łódź dzieciom

Kolejna, czwarta w tym sezonie pełna wrażeń Niedziela z Arlekinem już za nami. Teatr wypełnił tłum roześmianych dzieci z rodzicami.


Najpierw wyruszyliśmy w pełną niesamowitych przygód podróż z Niebieskim Pieskiem. A po spektaklu arlekinowi przewodnicy zabrali widzów na wycieczkę szlakiem najważniejszych miejsc w teatrze. Była więc scena i kulisy. Każda osoba mogła spróbować swoich sił na scenie jako aktor-animator lalką. Była mechanizatornia, gdzie mogliśmy zgłębić tajemnicę powstawania lalek. Była garderoba, w której można było przymierzyć stroje i maski teatralne, a aktorzy dokonywali drobnej charakteryzacji. Na trasie wycieczki nie mogło zabraknąć sali prób, gdzie aktorzy spędzają mnóstwo czasu przygotowując swoje role do spektakli, a także sali wystaw, w której odbyła się lekcja teatralna.

 A w teatralnej kawiarni Joanna Hrk (scenograf teatralny) pomagała dzieciom wyczarować z papieru niebieską wyspę pełną psów i niezwykłych stworów. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

Kolejne Niedziele z Arlekinem już niebawem!

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka