Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Niedziela z Małym Kinematografemłódź dla dzieci, łódź dzieciom

W minioną niedzielę (27 listopada) Mały Kinematograf świętował 176 urodziny Anny Scheibler.

 

 


O tej niezwykłej i interesującej postaci można opowiadać godzinami. Najlepiej jednak spotkać się z nią osobiście. Choć wydaje się to mało prawdopodobne, żona najbogatszego łódzkiego fabrykanta - Karola Scheiblera- podjęła w pałacowych komnatach grupę dzieci, które zdecydowały się przyjść do Muzeum Kinematografii w niedzielne południe, aby wziąć udział w projekcie Mały Kinematograf.

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
 
 - Mały Kinematograf to zajęcia będące propozycją kina, działającgo przy Muzeum - mówi Anna Mietlińska, autorka i koordynatorka projektu dla dzieci. - Poranki filmowe to takie poranki z mojego dzieciństwa. Pamiętam jak byłam małym brzdącem i chodziłam z tatą do kina na Przygody Bolka i Lolka, filmy o Reksiu, Misiu Uszatku. To mi bardzo zapadło w pamięć. - dodaje pani Anna.
 
Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
 
 - Kiedy powstawało kino przy Muzeum Kinematografii zaczęliśmy zastanawiać się nad ofertą dla dzieci. Dostrzegliśmy bowiem lukę na rynku dla najmłodszych kinomanów. Już 5 lat zapraszamy dzieci na pokazy filmów, spotkania z twórcami filmów animowanych. Tegoroczny cykl poszerzyliśmy o Czytanki przed Ekranem - spotkania poświęcone literaturze dla dzieci, warsztaty plastyczne, zwiedzanie wystaw oraz wnętrz Pałacu Scheiblera - mówi pani Mietlińska.
 
Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
 
 Świętowanie urodzin dzieci rozpoczęły od projekcji filmu „Takie miasto”, będącego animowaną historią Łodzi, w reżyserii Barbary Konieckiej. Następnie w towarzystwie uroczej małpki wzięły udział w Czytankach przed ekranem, poznając sekrety opowiadania „Dziwy nad Łódką, czyli nowy łódzki bajarz”. Najbardziej ekscytującą część spotkania stanowiła podróż po pałacu Anny Scheibler. Dzieci mogły pobawić się i odkryć przestrzenie, które na ogół nie są dostępne dla odwiedzających np. wejść do przebieralni za buduarem.
 
Kolejne spotkania w ramach Małego Kinematografia w każdą niedzielę, o godz. 12.00. Szczegółowy plan atrakcji znajdą Państwo tutaj.
 
Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
 
A już dziś zapraszamy na otwarcie nowej wystawy LATAJĄCA MASZYNA, prezentującej fragmenty scenografii, lalki, fotosy, materiały z planu filmu Latająca maszyna w reżyseriii Martina Clappa, Geoffa Lindsey'a, Doroty Kobieli.
 
Wystawa dostępna od 6 grudnia!
 

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka