Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Plastuś zamieszkał w łódzkim parkułódź dla dzieci, łódź dzieciom

10 października odsłonięto pomnik plastelinowego ludzika, dobrze znanego nie tylko czytelnikom książki "Plastusiowy Pamiętnik", ale i fanom filmu stworzonego w 1980 r. przez Zofię Ołdak. Wykonana z brązu postać Plastusia stanęła w jednym z najstarszych miejskich parków w mieście - Parku im. Henryka Sienkiewicza. 


Odsłonięcia statuetki dokonał uroczyście Wiceprezydent Miasta. Towarzyszyli mu Zofia Ołdak - twórca filmowego wizerunku postaci, Marcin Milczarek pomysłodawca i wykonawca odlewu z brązu oraz Zbigniew Żmudzki - Prezes Fundacji SE-MA-FOR.

Spora gromadka dzieci przybyła na spotkanie nie ukrywała zachwytu mogąc nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć ulubionego bohatera. Maluchy piszczały, tupały i pchały się do przodu, by znaleźć się jak najbliżej sympatycznego pomnika.  

Zofia Ołdak nie kryła wzruszenia: - Bardzo chciałam podziękować przede wszystkim p. Prezydent Hannie Zdanowskiej za inicjatywę, za miłą opiekę nad tym projektem oraz za dużo serdeczności ze strony urzędu przy jego realizacji - mówiła. Dziękuję też Marcinowi Milczarkowi, że potrudził się i zrobił Plastusia. Muszę przyznać, że wyszło mu to bardzo dobrze! - dodała pani Zofia.

Dzięki nowej figurce na Bajkowym Szlaku Łodzi z pewnością przybył istotny przystanek; punkt obowiązkowy wycieczki śladami ulubionych bohaterów dobranocek z dzieciństwa.

Zapraszamy wszystkich milusińskich do odwiedzenia nowego mieszkańca Łodzi!

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka