Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Plastuś zamieszkał w łódzkim parkułódź dla dzieci, łódź dzieciom

10 października odsłonięto pomnik plastelinowego ludzika, dobrze znanego nie tylko czytelnikom książki "Plastusiowy Pamiętnik", ale i fanom filmu stworzonego w 1980 r. przez Zofię Ołdak. Wykonana z brązu postać Plastusia stanęła w jednym z najstarszych miejskich parków w mieście - Parku im. Henryka Sienkiewicza. 


Odsłonięcia statuetki dokonał uroczyście Wiceprezydent Miasta. Towarzyszyli mu Zofia Ołdak - twórca filmowego wizerunku postaci, Marcin Milczarek pomysłodawca i wykonawca odlewu z brązu oraz Zbigniew Żmudzki - Prezes Fundacji SE-MA-FOR.

Spora gromadka dzieci przybyła na spotkanie nie ukrywała zachwytu mogąc nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć ulubionego bohatera. Maluchy piszczały, tupały i pchały się do przodu, by znaleźć się jak najbliżej sympatycznego pomnika.  

Zofia Ołdak nie kryła wzruszenia: - Bardzo chciałam podziękować przede wszystkim p. Prezydent Hannie Zdanowskiej za inicjatywę, za miłą opiekę nad tym projektem oraz za dużo serdeczności ze strony urzędu przy jego realizacji - mówiła. Dziękuję też Marcinowi Milczarkowi, że potrudził się i zrobił Plastusia. Muszę przyznać, że wyszło mu to bardzo dobrze! - dodała pani Zofia.

Dzięki nowej figurce na Bajkowym Szlaku Łodzi z pewnością przybył istotny przystanek; punkt obowiązkowy wycieczki śladami ulubionych bohaterów dobranocek z dzieciństwa.

Zapraszamy wszystkich milusińskich do odwiedzenia nowego mieszkańca Łodzi!

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka