Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Poczuć magię teatru - finał Ferii w ArlekinieŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

W sobotę, 11 lutego odbył się finał tegorocznych Ferii z Arlekinem - warsztatów teatralno-tanecznych dla dzieci, których myślą przewodnią było hasło: Bawiąc uczyć, ucząc bawić i dodatkowo rozwijać dziecięcą wyobraźnię.


Sobotnie przedpołudnie, ferie dużymi krokami zbliżają się do końca. Jeszcze dzień i dzieci czeka powrót do szkoły. Jak co roku odwiedzamy Teatr Arlekin, aby zobaczyć ostatnie próby przed wielkim finałem Ferii z Arlekinem, w których udział wzięło blisko 120 uczniów, w wieku 7 - 12 lat.

 - Ferie w Arlekinie to doskonała okazja do oswojenia się ze sceną, pokonania własnej nieśmiałości, doskonalenia poprawnej wymowy oraz pobudzania i rozwijania wyobraźni - mówi Agnieszka Pinkowska - Fornal specjalista ds. marketingu i reklamy Teatru. - Dzieci poznają teatr, kulisy pracy u nas. Próbują swoich sił jako aktorzy, uczą się pracy z tekstem. Teatr jest czymś wspaniałym, niezwykle rozwijającym. Uczestnicy naszych ferii uczą się pracy w grupie, nawiązują nowe przyjaźnie. Myślę, że jest to coś fantastycznego, że dzieci w ciągu 2 tygodni tworzą swoje małe dzieła sztuki, które zostaną zaprezentowane na scenie - dodaje pani Agnieszka.

Jak co roku dzieci podzielone zostały na 5 grup warsztatowych: trzy grupy teatralne, z których każda przygotowała własny spektakl, grupa plastyczna (pracująca nad lalkami) oraz grupa taneczna (jej zajęcia odbywały się w siedzibie Harnama).

 Łódź dla dzieci Łódź dzieciom - W tym roku nasza grupa przygotowała spektakl dla dzieci pt. Mała Czarownica - zachwala swoich podopiecznych Waldemar Presia. - Rzecz dzieje się w ciągu 4 pór roku: zimą jest pięknie, kiedy jest zabawa z bałwankami, latem słońce, sabat czarownic. Będą dymy i inne efekty specjalne. Uruchomiliśmy całą maszynę teatralną, żeby te dzieci miały fantastyczne wspomniania na dalsze działania teatrane - dodaje Presia, który prowadził dzieci wraz z Patrykiem Steczkiem, również aktorem Arlekina. 

 W tym roku do warsztatów przyłączyli się także wolontariusze, którzy pomagali w pracy z dziećmi. 

- Pana Waldemara znam od czasów przedszkola - mówi Arek, uczeń jednego z łódzkich liceów. - Spotkaliśmy się 12 lat temu na kółku teatralnym. Potem, w podstawówce brakowało mi tego miejsca, więc zapisałem się do Teatru na warsztaty. Dziś jestem tu, aby pomóc w pracy nad spektaklami. Teatr ma niesamowitą atmosferę, chciałem jej trochę złapać, to niezwykłe miejsce - dodaje Arek. 

Praca z dziećmi jest zawsze twórcza, a jej efekty zadziwiające. W sobotni wieczór mogli podziwiać je rodzice młodych aktorów. Tegoroczne spektakle: Małą czarownicę, O Janku, który psom szył buty oraz improwizację na temat spadających liści będzie można zobaczyć ponownie podczas tegorocznych, łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.
 
Szczegóły niebawem na naszych stronach. Zapraszamy!
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka