Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Projektanci dla bezpieczeństwa dzieciŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Od 26 marca 2013 na stronie www.slonienabalkonie.pl trwa charytatywna aukcja dla bezpieczeństwa podopiecznych Fundacji SŁONIE NA BALKONIE. Przedmioty przekazane na aukcję powstały z pasji. Wszyscy twórcy przekazali nieodpłatnie swoje projekty po to, żeby pomóc najmłodszym dzieciom z wielkim problemami.


- Do udziału w aukcji zapraszamy projektantów i twórców hand made, jestem przekonana o tym, że każdy odwiedzający stronę znajdzie tam coś dla siebie - mówi Aleksandra Żak, koordynatorka aukcji.

Aukcja jest elementem kampanii ROKU BEZPIECZEŃSTWA DZIECI. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że rocznie milion ludzi na świecie umiera popełniając samobójstwo, co 3 sekundy ktoś próbuje, a co 40 sekund gdzieś na świecie ktoś odbiera sobie życie. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w Polsce 900 000 dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia potrzebuje pomocy psychiatrycznej. 

- Mało kto zdaje sobie sprawę, że rozpacz, nieszczęście i brak chęci do życia dotyka również dzieci. W skali roku ze specjalistycznej pomocy Szpitala Psychiatrycznego w Łodzi korzysta 500 małych pacjentów - mówi Joanna Paduszyńska założycielka Fundacji. SŁONIE NA BALKONIE pomagają dzieciom z oddziału psychiatrycznego w Łodzi. To dla ich bezpieczeństwa powstała aukcja. Środki zgromadzone w ramach ROKU BEZPIECZEŃSTWA DZIECI zostaną przekazane na założenie monitoringu dla ochrony zdrowia i życia najmłodszych z problemami psychicznymi. Część dzieci trafiła do szpitala z powodu próby samobójczej, którą mogą podjąć kolejny raz, musimy temu zapobiegać dodaje Joanna Paduszyńska. Podopieczni Fundacji mają nie więcej niż 13 lat.

Zapraszamy do udziału w aukcji http://www.slonienabalkonie.pl/jak-mozesz-pomoc/allegro/

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka