Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Radiowcem być - inauguracja Akademii Profesora Einsteinałódź dla dzieci, łódź dzieciom
Sobotni poranek, korytarz siedziby Radio Łódź pęka w szwach. Dzieci podekscytowane, rodzice nie mniej ciekawi. Każdy wyczekuje momentu, kiedy rozpoczną się zajęcia w Akademii Profesora Einsteina. 
 
 
 

 

Akademia Profesora Einsteina ma formułę uniwersytetu dla dzieci. Uczestnicy otrzymują indeksy, każde zajęcia kończą się wpisem, na koniec młodzi studenci odbierają pamiątkowe dyplomy.
 
Dziewięcioletnia Ines wraz z siostrą Blanką są tutaj po raz pierwszy. - Dzieci nie chodzą do szkoły, mają edukację domową, dlatego staramy się szukać różnych, interesujących zajęć dla nich - deklaruje mama dziewczynek. - Intuicja podpowiada mi, że będą to świetne warsztaty. Wcześniej uczestniczyłyśmy w feriach, organizowanych przez Experymentarium. Nasi przyjaciele brali udział w wykładach Akademii Einsteina w ubiegłym roku. Byli bardzo zadowoleni. Chcieliśmy również spróbować - dodaje.
 
Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
 
 
Radiowa przygoda dzieci rozpoczyna się w studiu koncertowym Henryka Debicha. Młodzi studenci dowiadują się tutaj czym właściwie jest radio, dźwięk, w jaki sposóbsłowo powiedziane do mikrofonu możemy usłyszeć w naszych domach.
 
Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
 
- Sprężanie i rozprężanie powietrza daje dźwięk, który jest niczym innym jak zamianą fali dźwiękowej na falę elektromagnetyczną - wykrzykuje Bartek. Aby usłyszeć to, co powiedziane jest w studio, wystarczy mieć odbiornik radiowy lub telefon! - dodaje.
 
Podczas odwiedzin w siedzibie Radio Łódź dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczenia pracy radiowca od kuchni. Najbardziej aktywni udzieli swoich pierwszych wywiadów.
 
Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
 
- Pierwsze spotkanie nowego semestru zajęć w Akademii odbyło się dziś, w Radio Łódź. Pięć pozostałych przed nami, między innymi w planetarium, telewizji, Muzeum Fabryki - mówi Emilia Koper specjalista ds. marketingu Experymentarium. - Akademia działa niejako dwutorowo. Dzieci zapisują się na wszystkie zajęcia lub uczestniczą w wybranych, interesujących je warsztatach. Dziś frekwencja była znakomita, ale wciąż mamy wolne miejsca. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7 - 13 lat na intelektualną wyprawę do Akademii Profesora Einsteina - dodaje pani Emilia.
 
Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
 
Kolejne zajęcia już 26 listopada. Zapraszamy!
 
Wykaz zajęć
 
 
 
patronat medialny nad projektem:
 
Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka