Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Rowerem z Polski do Gruzji – spotkanie z uczestnikami projektu One World TripŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

 

14 stycznia (sobota) Stacja Nowa Gdznia będzie gościć wyjątkowy team. W 2008 roku Piotr Szmyt wpadł na karkołomny pomysł cyklicznych wypraw rowerowych mających na celu okrążenie kuli ziemskiej. I etap w który wyruszył w sierpniu zeszłego roku obejmował trasę z Polski do Gruzji. Towarzyszył mu wyjątkowy żeński support – jego życiowa partnerka Ida Karkoszka i ich …. 8-miesięczna córka Ewa. 

 

Ciężko jest zaplanować podróż dookoła świata dowolnym środkiem lokomocji, mając mnóstwo różnych życiowych zobowiązań. A co dopiero rowerem. Ale można ten pomysł rozłożyć na raty.
 
Piotr Szmyt, wioślarz, absolwent warszawskiej AWF, ale też Master Instruktor programu Schwinn Cycling Int. właśnie w ten sposób zaplanował projekt życia. Po 3 latach zbierania pomysłów i przygotowań w zeszłym roku zrealizował pierwszy etap – trasę z Warszawy do Tibilisi. Początkowy plan zakład dojechanie do Teheranu, ale sytuacja geopolityczna zweryfikowała ten pomysł. Szczególnie, że wsparcie dla Piotra stanowiły dwie ważne w jego życiu osoby – partnerka Ida oraz ich 8-miesięczna córka Ewa. Piotr przejechał całą trasę na rowerze a obie Panie podążały za nim samochodem. 
 
14 stycznia zapraszamy na spotkanie z całą trójką uczestników projektu One World Trip. Nasi goście opowiedzą o szczegółach projektu, przygodach jakie spotkały ich na trasie, całość ubarwiona będzie pokazem zdjęć z wyprawy. Dodatkowo w trakcie spotkania zapraszamy na degustację egzotycznych specjałów z krajów przez które przejeżdżali.
 
Przebieg wyprawy Piotr i Ida dokumentowali wpisami na blogu na stronie www.oneworld-trip.com.   
 
Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00.  Wstęp wolny.
 
Łódź dla dzieci ŁÓdź dzieciomOd godziny 15.30 rusza SNG One World Cycling Marathon. 4,5 godzinny maraton na rowerach stacjonarnych poprowadzi Piotr Szmyt i zespół instruktorów Stacji Nowa Gdynia. Maraton dzięki kamerze umieszczonej na kierownicy roweru Piotra będzie wiódł m.in. przez równiny Ukrainy i górzystą Turcję. Prawdziwa gratka dla miłośników cyclingu zarówno w formie stacjonarnej jak i szosowej. Zapisy na maraton są przyjmowane recepcji Stacji Nowa Gdynia. Liczba miejsc ograniczona.
 
termin: 14 stycznia, godz. 14.00.
 

Kontakt

Stacja Nowa Gdynia 
 
SPA&Wellness Resort
 
ul. Sosnowa 1
 
95-100 Zgierz k/Łodzi
 
Czynne codziennie w god.  7.00 – 23.00
 
 
 
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka