Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Spotkanie Wigilijne Łódzkiego Hospicjum dla DzieciŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Już 13 grudnia 2013 roku o godz. 17.00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej w Łodzi będzie miało miejsce Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”. W działalności Hospicjum to jeden z najważniejszych dni w roku, pozwalający na integrację pacjentów na co dzień przebywających w domach.


Pod opieką Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci znajduje się obecnie 66 pacjentów z Łodzi i województwa Łódzkiego. Zdecydowana większość pacjentów wymaga na co dzień wspomagania oddechowego, kilkunastu z nich w ogóle nie oddycha samodzielnie. Dzięki opiece Hospicjum pacjenci mogą przebywać w domu bez konieczności długotrwałych pobytów na szpitalnych OIOMach. 

Spotkanie Wigilijne jest okazją do spotkania pacjentów, pracowników, członków Stowarzyszenia oraz darczyńców, którzy na co dzień wspierają działania Hospicjum. Podczas wigilii pacjenci mogą się ze sobą spotkać i dzieląc się opłatkiem wymieniać się też własnymi doświadczeniami w znoszeniu nieuleczalnych schorzeń. Dla darczyńców i sponsorów jest to okazja do zapoznania się działalnością Hospicjum oraz dotarcia do osób, które ze względu na ciężki stan zdrowia nieustannie potrzebują pomocy.

W czasie Spotkania Wigilijnego przewidziano spektakl teatralny dla dzieci pt. „Bałwankowa Kraina” przygotowany przez Teatr Piccolo. Nie zabraknie wizyty Świętego Mikołaja, który każde dziecko obdaruje prezentem. Dzięki życzliwemu wsparciu darczyńców prezentami zostaną obdarowane zarówno chore dzieci, jak i ich rodzeństwo oraz dzieci w żałobie. W czasie 14 lat działalności Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci opieką objętych zostało przeszło 200 rodzin z terenu całego województwa. 

Wspólne łamanie opłatkiem, składanie sobie życzeń, śpiewanie kolęd i przebywanie ze sobą pozwala na pokonywanie izolacji, którą wpycha przewlekła, nieuleczalna choroba. W ten dzień podopieczni Hospicjum choć przez chwilę mogą doświadczyć radości pozwalającej na zapomnienie o chorobie. Dla pracowników i wolontariuszy Hospicjum to też ogromne przedsięwzięcie logistyczne: trzeba zabezpieczyć dojazd kilkudziesięciu samochodów, zapewnić dostęp do prądu dla pacjentów z respiratorem, pomóc opiekunom w czasie odsysania, przemieszczania się czy choćby zdejmowaniu odzieży wierzchniej. To wydarzenie, które namacalnie potwierdza sens działań podejmowanych na co dzień przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”

Projekt dofinansowany  ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego.

          

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”  

ŁHdD od 14 lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom zamieszkującym Łódź

 i województwo łódzkie

ŁHdD działa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

ŁHdD obecnie posiada 64 Podopiecznych cierpiących na nieuleczalne choroby

ŁHdD posiada CERTYFIKAT ISO 9001:2008 w zakresie domowej wentylacji mechanicznej i opieki paliatywnej nad pacjentami.

ŁHdD od listopada 2007 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego

 KRS 0000 159 689

ŁHdD tworzą wykwalifikowani specjaliści, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholog,   pedagog, ksiądz i pracownik socjalny

ŁHdD zajmuje się pozyskiwaniem funduszy na  specjalistyczny sprzęt medyczny dla podopiecznych Hospicjum,

ŁHdD udziela wsparcia rodzinom w żałobie

Organizacja działa w myśl zasady: To nieprawda, że już nic więcej nie można zrobić…

 

Więcej informacji www.hospicjumdladzieci.org

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka