Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Spotkanie z Hanną Płaczewskąłódź dla dzieci, łódź dzieciom

Akapit Press i Centralne Muzeum Włókiennictwa zapraszają na spotkanie z Hanną Pułaczewską, autorką książki dla młodzieży Tomek kontra Thomas.


 

Pewnego dnia czternastoletni Tomek dowiaduje się o istnieniu chłopca, który nie tylko wygląda jak on, lecz także myśli i zachowuje się podobnie, obaj mają identyczną przeszłość. Być może ma z tym coś wspólnego niemiecki naukowiec, który w dawnej Białej Fabryce urządził tajny Instytut. Czy z pomocą przyjaciół –  dociekliwego i bezpośredniego Trąbona, oraz bystrej i sympatycznej Roksany o promiennym uśmiechu – uda mu się stawić czoła niebezpieczeństwu i rozwiązać zagadkę, i to w tajemnicy przed dorosłymi?
 
Hanna Pułaczewska: - Powieść „Tomek kontra Thomas” powstała na tysiąckilometrowej trasie Ratyzbona-Łódź. Trasę tę przemierzam regularnie, dojeżdżając na zajęcia na łódzkiej uczelni, gdzie pracuję jako profesor językoznawstwa angielskiego. Wydarzenia rozgrywają się m.in. w dawnej fabryce Geyera i na słynnej ulicy Piotrkowskiej. Napisałam książkę o sprawach, które fascynują mnie od późnego dzieciństwa: o zagadkach, które stawia przed nami nowoczesna technika, za którymi nie nadąża rozum i zdrowy rozsądek. -
 
 
 
termin: 8 listopada, godz. 11:00 - 14:00
 
 
 
Centralne Muzeum Włókiennictwa
 
ul. Piotrkowska 282, III piętro ji
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka