Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Tak, pomagamłódź dla dzieci, łódź dzieciom

W piątek i sobotę, 14 i 15 grudnia 2102 roku Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje zbiórkę żywności  w ramach III Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas w Polsce.


 

Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w 50 sklepach Biedronka w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Brzezinach, Pabianicach, Łasku i Zgierzu, sklepach POLOmarket w Aleksandrowie Łódzkim, Andrespolu, Bełchatowie, Brzezinach, Łodzi, Pabianicach i Zgierzu, w sklepie Piotr i Paweł w Porcie Łódź oraz w sklepie Vobiano w Łasku. Prosimy o hojne wsparcie!

Podczas zbiórki Caritas będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych.

W naszej archidiecezji w zbiórkę zaangażuje się 600 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas. W całej Polsce w ponad 1200 sklepach dyżury pełnić będzie 8 tysięcy wolontariuszy Caritas.

W przeprowadzonej przez łódzką Caritas zbiórce żywności, w dniach 16-17 marca 2012 roku, dzięki hojności darczyńców udało się zebrać prawie 8,5 tony żywności. Zbiórka zorganizowana została w 40 sklepach. Z zebranych produktów przygotowano paczki dla 2000 osób.

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka