Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Teatr Pinokio dla dzieciłódź dla dzieci, łódź dzieciom

Teatr PINOKIO po raz drugi włączył się w działania edukacyjne Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci.


W teatrze odbędzie się pięć spotkań:

 
1.  Blaski i cienie, czyli warsztaty teatru cieni
Warsztaty plastyczno-teatralne skierowane są do dzieci, które chcą poznać zagadkowy i magiczny teatr cieni. Zajęcia mają na celu zintegrowanie grupy i zachęcenie do wspólnej pracy i zabawy podczas tworzenia lalek oraz prezentowania krótkich etiud wykorzystujących technikę teatru cieni.
 
2. „Baju baju”- warsztaty opowiadania historii
Podczas warsztatów wyczarujemy niezwykłe, barwne i fantazyjne światy, w których żyją dziwne stwory a wszystko dzieje się na opak. Zajęcia pomogą dzieciom rozwijać wyobraźnię, ciekawie opowiadać historyjki, opisywać świat, który jest obok nich i tworzyć autorskie opowieści. Dzięki zajęciom rozwiną swoje kreatywne zdolności i pogłębią umiejętność posługiwania się słowem.
 
3. „Jak pachnie i smakuje kolor?”
 
"The Black Book of Colours" - otwieramy  wyobraźnię. Dlaczego woda bez słońca nic nie znaczy? A czarny jest królem kolorów?  Dlaczego tęcza jest truskawkowa i miękka jak pióra kurczaczka?
 
"The Black Book of Colours" („Czarna książka o kolorach”) to punkt wyjścia do zastanowienia się czym może być kolor i jak go można zobaczyć. Kontakt z niezwykłą książką prowokuje do użycia wyobraźni, a my dostarczymy smakowitych i aromatycznych inspiracji do nietypowej wędrówki.
 
 
4. „Gadające potwory, czyli mapety ze skarpety”
 
Oprócz zrobienia własnego potwora z przysłowiowej skarpety będzie można nauczyć się ożywienia postaci, wymyślenia  jej historii, nadania imienia i osobowości a także zaaranżować scenki rodzajowe.
 
5. „Ależ Pan to ma minę!”- warsztaty pantomimy Pantomimiczne zabawy uczą kreatywności, pobudzają wyobraźnię, prowokują do koncentracji i rozwijają plastykę ciała. Świetna zabawa, dużo radości i nauka wyrażania emocji poprzez ciało.
 
Projekt Uniwersytet Łódzki dla Dzieci powstał z myślą poszerzenia obecnej oferty edukacyjnej Łodzi Akademickiej, adresowanej do dzieci w wieku 7-12 lat. Twórcą i realizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Łódzki, a jego sponsorem - Fundusz Innowacyjnej Edukacji UŁ.
 
Projekt ma na celu popularyzację wśród najmłodszych wiedzy z zakresu nauk humanistycznych, ekonomicznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych. Obejmuje cykl zajęć wzorowanych na wykładach i warsztatach akademickich. Podczas zajęć mali studenci poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania i pasje ucząc się poprzez zabawę. Program obejmuje także serie spotkań skierowanych do rodziców z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Łódzkiego i Studenckie Koła Naukowe oraz przedstawicieli instytucji, które są Partnerami Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci.
 
 
 
szczegółowe informacje dotyczące zapisów na stronie:
 
 
 
 
patronat medialny nad projektem:
 
Komentarze
Wanto
2014-02-06 07:29:26 UTC
Wooow..so very inter
Wooow..so very interesting, playing stunninmg I works really with to amaizng next you levitra heliomeds.com levitra meeting agendas so good and them:)Thank Ellen see Hope !:) luck S.C, you. week!hugs, love again systems life insurance bestlifeinsurpolicy.com life insurance online quotes to you much and for comparehealthinsur.com unison health insurance
Bones
2014-03-06 02:00:03 UTC
The name and address
The name and address of the insured. Quotes Chimp identifies you as the person to whom the insurance has been issued.
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka