Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Triennale Tkaniny Łódź 2013 w oczach Młodego WidzaŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej „14 Międzynarodowe Triennale Tkaniny Łódź 2013 w oczach Młodego Widza”, który odbędzie się 1​4 lutego 2014 r. o godz. 12.00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.


Konkurs plastyczny organizowany jest co trzy lata i nawiązuje do Międzynarodowego Triennale Tkaniny - konkursu zainaugurowanego w 1992 r., który cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem, dając młodym „artystom” możliwość poznawania najnowszych trendów współczesnej sztuki włókna. Dla grona opiekunów i nauczycieli stwarza możliwości wzbogacania programu działań dydaktycznych. 

Autorami prac są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i grup wychowania pozaszkolnego.

Na VIII edycję konkursu nadesłano 377 prac z 29 szkół i placówek oświatowych z Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Wiśniowej Góry, Tuszyna, Łyszkowic, Częstochowy, Tarnowa, Radomska, Zduńskiej Woli, Koszarawy, Brójec - Kurowic. Łącznie przystąpiło do niego 13 szkół podstawowych, 11 gimnazjów, 3 szkoły ponadgimnazjalne i 2 grupy wychowania pozaszkolnego.

W dniu 13 stycznia 2014 roku Jury pod przewodnictwem Dyrektora Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Marcina Oko wyeliminowało z konkursu prace, które nie odpowiadały wymogom regulaminu, a 40 prac nominowało do nagród i wyróżnień.

Jury konkursu wyłoniło grono laureatów, którym nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w dniu 14 lutego 2014 r. o godzinie 12:00 w muzeum podczas otwarcia wystawy pokonkursowej. 

 

Wystawa czynna będzie do 30 marca 2014 roku. 

 

Kontakt

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

ul. Piotrkowska 282

93-034 Łódź

 

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka