Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Trzej Królowiełódź dla dzieci, łódź dzieciom

Ruszyła produkcja krótkometrażowego filmu animowanego pt.: „Trzej Królowie”, w reżyserii Anny Błaszczyk (autorki nagradzanych filmów „Caracas” i „Return”), produkowanego przez WJTeam. Film uzyskał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


 

Kiedy zabawianie poddanych, uprawianie idealnego ogródka czy najprostsze matematyczne wyliczenia to za dużo nawet jak na trzy królewskie głowy, tajemnicze światło Gwiazdy wydaje się wybawieniem z rutyny. Trzej Królowie: naiwny Kacper, nieśmiały Melchior i nerwowy Baltazar ruszają w podróż kierowani światłem Gwiazdy. Podczas wyprawy przypominającej prawdziwy tor przeszkód muszą nauczyć się, że dopiero kiedy wykorzystują swoje umiejętności działając razem z przyjaciółmi są szczęśliwi.

Inspiracją, a jedocześnie wyjątkowym elementem filmu jest oryginalna XIX wieczna pastorałka, która pojawi się w finałowej scenie.

Film, chociaż oparty na biblijnej przypowieści, jest jednak daleki od patosu – to przede wszystkim wartka opowieść o przygodach tytułowej trójki.

„Trzej Królowie” wyróżniają się charakterystyczną dla reżyserki niebanalną stroną plastyczną, która jest połączeniem kolażu, malarstwa i animacji wycinankowej.

Dla wszystkich, którzy chcieliby na bieżąco śledzić losy Kacpra, Melchiora, Baltazara oraz ich niezwykłego przyjaciela Kury- Pimpka, został udostępniony blog: http://3krolowie.blogspot.com

 

Życzymy powodzenia w realizacji dzieła i czekamy na końcowy efekt!

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka