Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Wręczaj kredki dzieciomŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Po raz kolejny rusza akcja wręczania kredek wybranym przedszkolom, szkołom, hospicjom, szpitalom i domom kultury. Wydarzenie organizuje fundacja „Mówimy obrazami”.


„Pokolorujmy razem całą Polskę” to hasło fundacji „Mówimy obrazami”, której główną misją jest rozwój dziecięcej wyobraźni poprzez twórcze rysowanie oraz wspieranie rodziców w kreatywnej pracy z maluchami.

W tym celu fundacja już po raz kolejny uruchamia akcję wręczania kredek dzieciom w wybranych przedszkolach, szkołach i innych instytucjach. Cała akcja zostanie zorganizowana na portalu społecznościowym Facebook. Znajdzie się tam specjalna aplikacja, w której będzie można wpisać adresy wybranych instytucji, którym chcemy podarować kredki. Użytkownicy sami zatem zdecydują o tym, które placówki zostaną obdarowane. Będą mogli również włączyć do zabawy swoich znajomych, bowiem to od ilości ich głosów zależeć będzie, gdzie fundacja wyśle kredki i materiały edukacyjne. 

Dlaczego kredki?

Kredki i twórcze rysowanie to jedne z pierwszych kreatywnych narzędzi, z jakimi spotykamy się w dzieciństwie. Radosne wspomnienia tych chwil towarzyszą nam często przez całe życie. Często wracamy do nich podczas kreatywnej zabawy z własnymi dziećmi. Kredki dają dzieciom niesamowite możliwości – mogą rysować wszystko, co podpowiada im wyobraźnia i przelewać swoje emocje na papier. Specjalnie przygotowane materiały edukacyjne zawierające zadania otwarte Więcej ćwiczące motorykę rączki pomagają Więcej przygotowaniu dzieci do edukacji w szkole. 

Fundacja „Mówimy obrazami” wspiera edukację i twórczy rozwój dzieci. Do tej pory jej wolontariusze wręczyli ponad 30 tyś. Kredek – otrzymało je dwa i pół tysiąca dzieci. Facebook „Mówimy obrazami” zrzesza 11 tyś. Fanów. Pokolorujmy razem całą Polskę!

 

Więcej na:  www.mowimyobrazami.pl i https://www.facebook.com/mowimyobrazami

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka