Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Wystawa Pinokio w DrodzeŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Na czas XIII Wystawy Plastyki Teatralnej Teatru Lalki i Aktora PINOKIO, drewniany przyjaciel wszystkich dzieci wyruszył w wakacyjną podróż.

 

 

Tym razem przeniósł się do Centralnego Muzeum Włókiennictwa, dokąd zabierze ze sobą wybrane lalki i kostiumy teatralne. Wystawa ma miejsce w urokliwym skansenie w Willi Letniskowej. Każdy ze znajdujących się tam pokoi, dzięki użytym elementom scenograficznym, kostiumom i lalkom, tworzy swój niepowtarzalny czar.

 
Podczas wystawy zwiedzić można między innymi tajemniczy świat Oza, chłodną krainę śniegu i uczestniczyć w rozmaitych warsztatach, które skupiają się na rozwijaniu teatralnej wyobraźni. W ramach dodatkowej atrakcji można obejrzeć prace dzieci zaprzyjaźnionych z PINOKIEM z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 przy ulicy Karolewskiej - galeria ich rysunków nosi nazwę "Pinokio oczami dziecka".
 
 
Na wystawie zaprezentujemy prace scenografów, którzy w ciągu ostatnich lat współpracowali z PINOKIEM: Dariusza Panasa, Aleksandra Maksymiaka, Marka Zakosteleckiego, Katarzyny Proniewskiej-Mazurek, Pawła Walickiego, Matyldy Kotlińskiej i Wandy Kowalskiej.
 
 
Na wystawę „Pinokio w drodze” zapraszamy do Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – Willa Letniskowa. Wejście od ulicy Milionowej
 
 
Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00, do 12 sierpnia
 
wstęp: 5 zł
 
 
Informacje oraz zapisy indywidualne i grupowe pod numerem telefonu: 781 699 990
 
więcej na: www.teatrpinokio.pl
 
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka