Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Z książką na walizkachŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Zapraszamy na II łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami pod hasłem „Podróż z historią i legendą”.

 

„Z ksiażką na walizkach” to akcja promująca czytelnictwo w bibliotekach miejskich i gminnych. Dla wielu dzieci jest to często pierwszy kontakt z au¬torem książek i niepowtarzalna okazja na unikatową dedykację. 
 
Pierwszy raz autorzy i ilustratorzy współpracujący z Wydawnictwem Literatu¬ra spotkali się w bibliotekach z dziećmi z województwa dolnośląskiego dzie¬sięć lat temu. Dziś coroczne spotkania młodych czytelników z pisarzami od¬bywają się również w województwach pomorskim, podkarpackim, lubuskim, małopolskim i od 2013 roku również w województwie łódzkim. 
W I edycji „Z książką na walizkach” pod hasłem „Wokół Tuwima” w województwie łódzkim uczestniczyło niemal 3000 dzieci. Obecnie do akcji przyłączyły się 42 biblioteki, potwierdzając fakt, że tego typu impreza czytelnicza spotkała się z dużym zainteresowaniem.
 
Harmonogram akcji:
 
8 maja – 9 maja
 
Spotkania autorskie w bibliotekach powiatowych, miejskich i gminnych oraz ośrodkach kultury województwa łódzkiego. W spotkaniach wezmą udział 42 placówki oraz ośmioro pisarzy dla dzieci:
 
Beata Ostrowicka
Dorota Combrzyńska-Nogala 
Kalina Jerzykowska
Kazimierz Szymeczko
Paweł Wakuła 
Renata Piątkowska
Tomasz Trojanowski 
Zuzanna Orlińska 
 
10 maja
 
Finał akcji organizowany przez Miejską Bibliotekę im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu odbędzie się o godz. 11.00 w Muszli Koncertowej Parku Błonie w Łowiczu. W programie m.in. baśniowy korowód ulicami miasta, występy dzieci, rozstrzygnięcie konkursów literackich i plastycznych, spotkanie z pisarzami biorącymi udział w akcji, kiermasz książek.
 
Patronat honorowy nad akcją objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, a także Fundacja ABCXXI, koordynator akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. 
 
 
Zapraszamy
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka