Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Zielony Mikołaj odwiedza dzieci w Kopernikułódź dla dzieci, łódź dzieciom

Zielony Mikołaj – ambasador Programu Infrastruktura i Środowisko – odwiedził Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Kopernika w Łodzi


 

Zielony Mikołaj, ambasador Programu Infrastruktura i Środowisko, 16 grudnia 2012 roku odwiedził Łódź. Podczas wizyty wręczył paczki małym pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kopernika. Szpital ten, dzięki środkom unijnym pozyskanym na nowoczesną aparaturę medyczną z Programu Infrastruktura i Środowisko, codziennie pomaga chorym wrócić do zdrowia. Oprócz Łodzi, akcja odbyła się również w 6 miastach w kraju. Podobnie jak w ubiegłych latach, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zorganizowało taką akcję, by pokazać wpływ Funduszy Europejskich na życie każdego z nas, a także efekty wykorzystania środków unijnych w ochronie zdrowia.

Nowoczesna baza szpitalna w regionie dzięki środkom UE 

Beneficjentem funduszy europejskich jest m.in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi. Szpital kupił wyroby medyczne do diagnostyki i terapii oraz wybudował drogę między lądowiskiem a SOR-em. Szpital pozyskał na swój rozwój ok. 2,6 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Szpitale w województwie łódzkim pozyskały prawie 62 mln złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko na 18 inwestycji podnoszących ich standard usług. W szpitalach powstały nowe oddziały, inne zostały zmodernizowane. Szpitale dysponują dodatkowo m.in. 15 ambulansami i nowoczesnym sprzętem do diagnostyki (np. tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, USG) i leczenia. 3 szpitale zyskały lądowiska przyszpitalne. Kilka szpitali zmodernizowało i doposażyło szpitalne oddziały ratunkowe. Modernizowana jest ponadto w Łodzi baza śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Rozwój infrastruktury ochrony zdrowia w kraju

W całym kraju 276 jednostek ochrony zdrowia pozyskało prawie 1,5 mld zł na inwestycje z Programu Infrastruktura i Środowisko. Dzięki środkom unijnym wiele z nich zostało już rozbudowanych lub zmodernizowanych. Część szpitali zakupiła nowoczesny sprzęt medyczny (176 sztuk) do diagnostyki i leczenia. Inwestycje te są szczególnie ważne w przypadku placówek specjalizujących się w opiece nad dziećmi, młodzieżą oraz kobietami w okresie ciąży i porodu. 

Z unijnego wsparcia skorzystały w szczególności szpitalne oddziały ratunkowe i ośrodki kliniczne. Szpitale uruchomiły nowe oddziały, wybudowały sale operacyjne lub podniosły standard istniejących jednostek. Ponad 300 ambulansów z logotypem POIiŚ pomaga już w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia. Aż 58 (czyli 70% wszystkich) lądowisk przyszpitalnych dla helikopterów otrzymało wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Już w przyszłym roku Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zakończy remont 10 baz śmigłowców i będzie jedną z najnowocześniejszych jednostek tego typu w Europie.

322 ambulanse 276 jednostek ochrony zdrowia z wyższą  jakością usług 176 sztuk nowoczesnego sprzętu medycznego

Program Infrastruktura i Środowisko

Fundusze Europejskie – każdy korzysta, nie każdy widzi. Do tej pory samorządy, przedsiębiorcy, urzędy, instytucje kultury, ochrony zdrowia i uczelnie wyższe w całym kraju pozyskali na realizację około 1900 inwestycji ponad 95 miliardów złotych, tj. ponad 80% dostępnych funduszy unijnych w Programie Infrastruktura i Środowisko.

W ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wspierane są inwestycje w 6 sektorach, z budżetem „unijnym”:

- środowisko – 20,8 mld złotych

- transport – 81,1 mld złotych 

- energetyka – 7,1 mld złotych 

- kultura – 2,3 mld złotych 

- zdrowie – 1,6 mld złotych 

- szkolnictwo wyższe – 2,4 mld złotych

 

więcej na: www.mrr.gov.pl

 

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka