Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Zostań dawcą szpikułódź dla dzieci, łódź dzieciom

W Polsce, co godzinę, stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego tego dawcy nie znajduje. Im więcej potencjalnych dawców, tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego.


 

Dlatego Fundacja DKMS Polska wraz z organizatorami lokalnymi przeprowadza Dni Dawcy, podczas których wszystkie zdrowe osoby mogą dokonać rejestracji i tym samym powiększyć bazę potencjalnych dawców. 

Bazując na wsparciu finansowym oraz ponad dwudziestotrzyletnim doświadczeniu Fundatora DKMS Polska, czyli DKMS Niemcy, od początku działalności udało nam się przebadać i zarejestrować w bazie Fundacji ponad 246 000 potencjalnych dawców szpiku, a już 240 osób dało szansę na nowe życie Pacjentom. 

Zarejestrowanie jednego potencjalnego dawcy w bazie DKMS Polska, w tym badanie cech zgodności tkankowej, wynosi 250 zł (oznaczane są antygeny A, B, C oraz DRB1* na poziomie wysokiej rozdzielczości). Podczas akcji rejestracji potencjalnych dawców w czasie „Dnia Dawcy Szpiku w Łodzi” ma nadzieję zarejestrować 100-150 potencjalnych dawców szpiku, których przebadanie to koszt 25 000 - 37 500 zł. Koszty te nie są niestety pokrywane przez Ministerstwo Zdrowia, więc Fundacja DKMS Polska finansuje je ze środków własnych. D

Jako jedyna organizacja rejestrująca potencjalnych dawców szpiku w Polsce, Fundacja DKMS posiada możliwość rejestracji dawców za pomocą pałeczek do poboru wymazu ze śliny. Ta innowacyjna metoda pozwala na samodzielne pobranie wymazu, z którego DKMS, tak jak z krwi, oznacza cechy zgodności tkankowej. 

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się: 

Data: sobota 27 październik 2012 r.

Godziny: 11.00 - 18.00

Miejsce: RE/MAX Peak Łódź

Adres: ul. Rewolucji 1905 r. nr 44 Łódź

 

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu wymazu ze śliny i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Więcej informacji: www.dkms.pl, tel.: (22) 331 01 47, email: fundacja@dkms.pl

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka