Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Recenzje
Król Wysokich LotówŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Król Maciuś I po śmierci ojca przejmuje władze w królestwie. Dobroć, niewinność i poczucie sprawiedliwości oraz utopijne marzenie o uszczęśliwieniu wszystkich dzieci nie idą w parze z doświadczeniem życiowym, którego brakuje młodemu władcy. Majowa premiera Arlekina to jedna z najlepszych, jakie powstały w ostatnim czasie na deskach tego teatru!


Niewielki, niemały Król zaskakuje scenografią, muzyką, grą aktorską i samą historią, która choć trudna i wielopłaszczyznowa, jest czytelna dla widza - dziecka! 

Dynamiczna akcja wciąga publiczność od początku do końca. Król Maciuś I to bardzo młody człowiek, który musi odnaleźć się w rzeczywistości dorosłych. Ogromny puls za udaną próbę przybliżenia tej ostatniej najmłodszym odbiorcom sztuki.

W czasie spektaklu będziemy świadkami wojny o władze, sejmu dzieci, tańców afrykańskich i wielu, momentami zabawnych, zwrotów akcji.

Szczególnie poruszająca jest piosenka, śpiewana kilkarotnie przez Maciusia (granego przez Pawła Sowę). Przejmujące słowa o przyjaźni i tęsknocie za nią, wyśpiewane do melodii skomponowanej przez Zbigniewa Karneckiego kontrastują z hałasem, strzelaniną, krzykiem, czyli tym wszystkim, co otacza dziecko i płynie ze świata, którego ono samo do końca nie rozumie.

 Energia i niesamowite zgranie zespołu aktorów oraz bardzo wysoki poziom artystyczny przedstawienia sprawiają, że Niewielki, niemały król powinien stać się obowiązkowym elementem Mapy Kulturalnej Łodzi dla Dzieci! 

 

Przedstawienie dla starszych dzieci i młodzieży.

 

OBSADA:

Agata Butwiłowska, Katarzyna Stanisz, Emilia Szepietowska, Małgorzata Wolańska, Marcin Marzec, Jerzy Dowgiałło, Patryk Steczek, Jan Tomasz Pieczątkowski, Waldemar Presia, Paweł Sowa.

 

Reżyseria: Bogdan Nauka 

Scenariusz: Joanna Kulmowa 

Scenografia: Pavel Hubička

Muzyka: Zbigniew Karnecki

 

POLECAMY!!! 

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka